سایت رسمی هیئت فوتبال استان لرستان || Footballlorestan.ir
شفیعی راد: احتمال تاخیر در از سرگیری مسابقات لیگ 2 وجود دارد

سه شنبه 13 خرداد 1399 08:06:03

به گزارش روابط عمومي هيات فوتبال لرستان ، شب گذشته بود که ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در گفتگو با بخش خبری شبکه یک سیما مکررا تاکید کرد که تقریبا مجوز فعالیت تمام رشته های ورزشی صادر شده و فقط مجوز فعالیت از سرگیری رقابت های لیگ برتر و دسته اول فوتبال باقی مانده که پروتکل های بهداشتی از سرگیری این مسابقات تدوین شده اما به تصویب نرسیده و به محض تصویب و توافق با وزارت ورزش این پروتکل ها ابلاغ و تیم های لیگ یکی و برتر می توانند تمرینات خود را بر اساس و با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده آغاز کنند.
 
حریرچی در این گفتگو به از سرگیری رقابت های لیگ دسته دوم و سوم که اتفاقا به صورت زنجیره ای به یکدیگر مرتبط هستند هیچ اشاره ای نکرد تا همین موضوع سبب ایجاد شائبه هایی مبنی بر تعطیلی کامل این سطح از لیگ های فوتبال در کشور شود.
 
به همین خاطر خبرنگار وب سایت دی اسپورت به سراغ مهرداد شفیعی راد مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته دوم رفته تا جزئیات مسائل مربوط به رقابت های لیگ دسته دوم را از وی جویا شود:
 
وی در واکنش به صحبت های معاون کل وزارت بهداشت و شایعه های مربوط به تعطیلی لیگ اظهار داشت : برنامه و سیاست سازمان لیگ این است که کلیه لیگ های فوتبال در سطح کشور را برگزار کند اما با توجه به شرایطی که وجود دارد احتمال دارد ابتدا مجوز از سرگیری رقابت های لیگ برتر و لیگ دسته اول صادر شود و پس از سنجیدن شرایط مجوز از سرگیری سایر لیگ ها نیز صادر گردد.
 
شفیعی راد افزود : همانطور که می دانید آغاز فعالیت های فوتبال در دو مرحله شروع تمرینات و مسابقات خواهد بود که هر دو پروتکل های بهداشتی خاص خود را دارد که قاعدتا رعایت این پروتکل ها نیازمند شرایط و امکاناتی است بنابراین ستاد مقابله با کرونا به احتمال زیاد ابتدا مجوز از سرگیری لیگ های برتر و دسته اول را صادر خواهد کرد.
 
مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته دوم در پاسخ به این پرسش که صدور مجوز آغاز تمرینات به چه گونه ای خواهد بود گفت : این نیز به نظر ستاد مقابله با کرونا بستگی دارد احتمال دارد تمرینات کلیه تیم ها در لیگ های مختلف آزاد شود و حتی این احتمال نیز وجود دارد که به مانند مسابقات ابتدا مجوز شروع تمرینات تیم های لیگ برتری و دسته اولی صادر شده و پس از آن تمرینات تیم های لیگ دویی و سه ای آزاد شود.
 
وی اضافه کرد : نظر سازمان لیگ شروع تمرینات کلیه تیم ها در لیگ های مختلف است اما صلاحیت و تصمیم گیری این امر برعهده ستاد مقابله با کرونا در ورزش است.
 
ایشان بیان کرد: مسئولین،‌ تیم ها، بازیکنان و کلیه جامعه فوتبال در لیگ های دسته دوم و سوم بایستی در نظر داشته باشند یا باید شرایط را فراهم به نحوی آماده کنیم و مسابقات فوتبال را آغاز و به سرانجام برسانیم یا این ریسک را بپذیریم که حداقل تا 1400 فوتبالی برگزار نشود. البته استنباط بنده این است که شاید در فاز اول مجوز تمرینات لیگ برتری و دسته اول صادر شود و در فاز بعدی و در صورت احراز شرایط و در فاصله کمی از مجوز اول مجوز تمرینات برای سایر لیگ ها نیز صادر گردد.
 
شفیعی راد ادامه داد : در صورتیکه آغاز تمرینات محدود به تیم های لیگ برتری و دسته اولی شود یک فاصله زمانی بین شروع مسابقات لیگ های برتر ، دسته اول و دوم و سوم ایجاد خواهد شد اما این فاصله به این منزله نیست که لیگ کاملا تعطیل خواهد شد. نظر سازمان نیز این است که نمی شود دو رده را برگزار کرد و دو رده را برگزار نکرد چرا که این لیگ ها از لحاظ صعود و سقوط کننده ها به یکدیگر مرتبط هستند و از سوی دیگر تیم های حاضر در مسابقات لیگ دسته دوم و سوم نیز متحمل هزینه شده اند.
 
مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته دوم بیان داشت : فقط ۶ هفته از لیگ دو باقی مانده و دغدغه ای به مانند لیگ برتری ها مبنی بر حضور نماینده در رقابت های آسیا نداریم و در صورتیکه حتی ۲ هفته پس از شروع لیگ برتر نیز مسابقات را از سر بگیریم از نظر هفته ها مشکلی نخواهیم داشت و می توانیم لیگ را همزمان با رقابت های لیگ برتر و دسته اول به پایان برسانیم.
 
شفیعی تاکید کرد : خواست سازمان لیگ برگزاری مسابقات البته با رعایت پروتکل های بهداشتی است چرا که سلامت جامعه ، بازیکنان و عوامل تیم ها اولویت اصلی می باشد.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت از سرگیری مسابقات ساعت دیدارها به سمت تاریکی خواهد رفت گفت : قطع به یقین اینگونه خواهد شد چرا که در فصل تابستان و گرما هستیم و نمی شود با توجه به وضعیت گرما در استان هایی به مانند خوزستان، بوشهر و حتی کرمان دیدارها را زودتر برگزار کرد. 
 
شفیعی راد افزود : خوشبختانه با توجه به پیش بینی هایمان که از قبل به دلیل مصادف بودن هفته های پایانی با ماه مبارک رمضان داشتیم مکاتباتی را در این خصوص با باشگاه ها و هیئت های فوتبال انجام دادیم و از آنها درخواست کرده ایم تا نور ورزشگاه های میزبانی خود را به حد استاندارد برسانند در صورتیکه باشگاه ها این امکان را ایجاد نکنند میزبانی از آنها گرفته شده و به مرکز استان و یا در صورت نبود ورزشگاه استاندارد در مرکز استان به استان مجاور انتقال خواهد یافت‌.
 
او اضافه کرد: از آنجایی که پیش بینی می شود که مسابقات بدون حضور تماشاگران برگزار شود ورزشگاه هایی هم که شرایط برگزاری مسابقات بدون حضور تماشاگران را نداشته باشند طبیعتا نیز از چرخه مسابقات خارج خواهند شد. متاسفانه در برخی از مسابقات در پایان سال 98 علیرغم اینکه این اعمال محدودیت در حضور تماشاگران با هدف حفظ سلامت خود افراد بود برخی تماشاگران با حضور در ورزشگاه ها مشکلاتی را بوجود آورده بودند.
 
مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته دوم در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه های لیگ دویی توان اجرای پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت را دارند یا خیر گفت : این مسئله به کیفیت پروتکل های اعلامی بستگی دارد که ببینیم چه شرایطی باید اجرا شود. اما چیزی که مشخص است بحث اجرایی تمرین ها به سازمان لیگ و فدراسیون مربوط می شود اما بحث پزشکی این قضیه بستگی به این دارد که بسنجیم و ببینیم که آیا اجرای این پروتکل ها در لیگ های پایین تر وجود دار یا خیر اما آن چه چیزی که با توجه به استانداردها و حداقل های موجود پیش بینی می شود باشگاه ها بتوانند از عهده اجرایی این پروتکل ها بر بیایند.
آمار بازدیدها
» آنلاین : 1
» بازدید امروز: 9
» بازدید این هفته: 35
» بازدید این ماه: 91
» بازدید امسال: 1024
» کل بازدیدها: 54253
آخرین به روز رسانی :
يكشنبه 25 خرداد 1399 10:06:50
پیوندها
» وزارت ورزش و جوانان